STANOWISKO RADY MIEJSKIEJ W PRZASNYSZU

STANOWISKO Nr 1/2015

RADY MIEJSKIEJ W PRZASNYSZU

z dnia 26 lutego 2015 r.

 w sprawie inwestycji Powiatu Przasnyskiego o nazwie Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych planowanej do realizacji na terenie miasta Przasnysz

 

Rada Miejska w Przasnyszu z zaniepokojeniem przyjęła informację o zmianie planów inwestycyjnych Powiatu Przasnyskiego w zakresie inwestycji na terenie miasta Przasnysz. Zmiana ta dotyczy przeniesienia środków z inwestycji o nazwie Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu na inwestycje związane z rozbudową Strefy Gospodarczej w Chorzelach.

Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu to inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców miasta i okolicznych gmin. Inwestycja ta będąc w planach Powiatu Przasnyskiego nie może doczekać się realizacji i cały czas jest odkładana w czasie kosztem innych bardziej pilnych inwestycji w ocenie Władz Powiatowych. Sprawa zasadności realizacji tej inwestycji była wielokrotnie podkreślana przy okazji zeszłorocznych wyborów samorządowych, stąd dziwi taka zmiana stanowiska. Rada Miejska w Przasnyszu wielokrotnie podejmowała uchwały dotyczące partycypacji finansowej Miasta Przasnysz w tej inwestycji, ale niestety byliśmy zmuszeni za każdym razem przekładać nasz udział na okres późniejszy.

Rada Miejska w Przasnyszu wyraża nadzieję, że w bieżącej kadencji władz powiatowych oraz w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 polityka zrównoważonego rozwoju Powiatu Przasnyskiego nie będzie tylko hasłem powtarzanym wielokrotnie przez jego Władze, ale będzie prowadzona w rzeczywistości wobec wszystkich gmin wchodzących w jego skład.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

/-/ mgr Piotr Jeronim


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments