fot. BadKurp
Stanęli na podium podczas „Narodowych Dni Badmintona”
Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp” wziął udział w „Narodowych Dniach Badmintona”. Reprezentanci powiatu przasnyskiego stanęli na podium w Krajowym Turniej Dzieci.
Od czwartku, 30 września do niedzieli, 2 października w Centralnym Ośrodku Szkolenia Kadry Narodowej LAVO w Józefosławiu koło Warszawy odbywały się „Narodowe Dni Badmintona 2021”.
Udział w nich wzięła także dziesięcioosobowa grupa z jednorożeckiego Klubu Badmintona „BadKurp”. Głównym punktem imprezy był Krajowy Turniej Dzieci. Wystartowało w nim około 300 zawodników z całego kraju. Przedstawiciele jednorożeckiej grupy osiągnęli wyśmienite wyniki:
I miejsce – Julian Krukowski – kat. chłopcy 2011-2012
III miejsce – Maja Brzozowa – kat. dziewczęta 2007-2008
III miejsce – Maciej Brzozowy – kat. chłopcy 2007-2008
III miejsce – Jakub Groszyk – kat. chłopcy 2002-2004
– Na pochwałę zasługuje postawa Gabrysi Tworkowskiej, która trenując niespełna pół roku zakończyła rywalizację w ćwierćfinale, gdzie uległa po zaciętym pojedynku zwyciężczyni kategorii (dziewczęta 2011-2012). Dodatkowo Gabrysia walczyła także z tremą pierwszego startu na turnieju wyjazdowym – poinformował „BadKurp”.
Po dwóch, bardzo ciężkich dniach zmagań sportowcy postanowili zregenerować swoje siły i udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.


j.b.
