Stan epidemii zostanie zniesiony? Decyzja ma zapaść jeszcze w kwietniu

„Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane” – zapowiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Szef resortu zdrowia w czwartek gościł w telewizji Polsat News. W czasie rozmowy poinformował, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.

– Stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny – przekazał.

Zapowiedział także, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja, a dzisiaj – w czwartek – zbiera się sztab, który to rozwiązanie będzie analizował. „To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu” – podkreślił.

 

W programie padło też pytanie o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Adam Niedzielski odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację EMA, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80. roku życia. Dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością.

Przypomnijmy, że stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 roku.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments