Stadion w Jednorożcu oficjalnie otwarty [FOTO]

W niedzielę, 28 sierpnia 2022r. w Jednorożcu oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany stadion. Nowoczesny obiekt kosztował ponad 4 miliony złotych.

 

Oficjalna uroczystość poprzedzona została  zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Jednorożec robi co może” biegiem dla 100 dzieci – „Razem dla zdrowia”. Po uroczystości otwarcia nadszedł czas na przemówienia zaproszonych gości.

Następnie rozpoczął się  piknik sportowo – rekreacyjny. Na przybyłych czekały występy grup tanecznych, eventy piłkarskie oraz pokaz freestyle football w wykonaniu wicemistrza świata Adama Duszaka.  Rozegrano także turniej piłki nożnej.

 

Na stadionie powstała m.in. płyta boiska z automatyką nawadniania, studnia głębinowa, bieżnia tartanowa, oświetlenie i monitoring wizyjny. Obiekt zyskał szatnie, zaplecze socjalne, nowe urządzenia lekkoatletyczne oraz trybuny dla publiczności.

Przebudowa gminnego stadionu w Jednorożcu kosztowała 4,2 mln zł, z czego 2,3 mln złotych stanowiła dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 1,8 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego i 100 tys. zł z budżetu Powiatu Przasnyskiego.

 

 

 

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu

Pani Cicholska już bez Jana Marii 😪.

Jarek
Jarek
27 dni temu

Bieżnia za wąska, bo Ci od nożyczek nie mogli się zmieścić. Mogli grupami przecinać.

MarJan
MarJan
27 dni temu
Reply to  Jarek

Połowa osób przecinających to nie powinna tam stać wogole. Co ma Wiesława Krawczyk do tego stadionu? Czy pełni teraz jakaś funkcje? Ja też chcę przecinać wstęgę wszak to z moich podatkow wybudowane

Krzysztof
Krzysztof
27 dni temu

Tam Ozdoba był? Odry już nie ratuje? Nie gada o dymisji Matiego?

Piotr
Piotr
27 dni temu

Teraz tylko czekać na niezrozumiałe decyzję Konfliktowego i nikt nie będzie korzystać z tego obiektu poza dewastującą infrastrukturę młodzieżą.

Mały
Mały
27 dni temu

Wygląda na frekfencyjną klapę.

jan
jan
26 dni temu

Więcej oficjeli niż mieszkańców.