Stacje Drogi Krzyżowej w strugach deszczu – wierni z parafii św. Wojciecha wyruszyli do Rostkowa

Wierni z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu tradycyjnie wzięli udział w Drodze Krzyżowej do Rostkowa. Pogoda nie rozpieszczała. Modlili się w strugach deszczu.

 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Poprzedzający je Wielki Post dla katolików jest czasem zadumy i modlitwy. W piątek, 24 marca wierni z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu wyruszyli na Drogę Krzyżową do Rostkowa.

– Wzięły w niej udział całe rodziny, dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie, wspierani przez księdza proboszcza Andrzeja Maciejewskiego. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadziły dzieci z Oazy Dzieci Bożych wraz z rodzicami  i najbliższymi – informuje przasnyska fara.

Wędrówka do miejsca urodzenia oraz wychowania św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży trwała około dwóch godzin.

 

– Szczególnie polecaliśmy panu Bogu dzieci i młodzież z naszej wspólnoty parafialnej. Rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej każdy pielgrzym mógł zrobić  rachunek sumienia z całego swojego życia, miał też okazję do refleksji nad tajemnicą Bożej Męki i nauczaniem świętego Jana Pawła II, który powtarzał, że „ człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa” – dodaje.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
1 rok temu

Korsarz !!!
Osoba o nicku Korsarz juz wiem ze masz tel w Orange skad piszesz swoje obraźliwe komentarze. Mysle ze niebawem zapukaja do ciebie sluzby o ” wyjasnienie”. IP oraz porty z ktorego nadajesz moge ci podeslac wraz z innymi nickami których uzywasz. Do zobaczenia,

Misza
Misza
1 rok temu
Reply to  Edek

Kościół to mafia a JPII to zbrodniarz. Donieś na mnie cwelu!