St. bryg. Waldemar Białczak, Komendant Powiatowy PSP otrzymał srebrny medal „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

W czwartek, 18 maja na placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbył się apel z okazji Mazowieckich Obchodów Dnia Strażaka. Udział w nim wziął st. bryg. Waldemar Białczak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz Krzysztof Bieńkowski, Starosta Przasnyski.

 

Uroczystość rozpoczęła się o złożenia meldunku, który przyjął Maciej Wąsik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w asyście gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka – Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Następnie podniesiono flagę państwową i odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Głos zabrał nadbryg. Jarosław Piotrowski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, który w swym przemówieniu zwrócił się także do strażaków ochotników.

 

– Szanowni Państwo, z tego miejsca pragnę zwrócić się do wszystkich strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych i podziękować Wam za oddanie i służbę, jaką ramię w ramię pełnicie z funkcjonariuszami PSP. Z podziwem obserwuję, ile serca wkładacie w Waszą bezinteresowną, społeczną służbę. Cieszę się, że jesteśmy dla siebie wsparciem.  Wierzę, że ustawa o ochotniczych strażach pożarnych, która weszła w życie, jest również i dla Was ważnym potwierdzeniem znaczącej roli, jaką odgrywacie w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom ziemi mazowieckiej – mówił.

Podczas apelu wyróżniono strażaków zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych, za ich niebezpieczną i ciężką służbę, a także ratowanie ludzkiego życia.

St. bryg. Waldemar Białczak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu otrzymał srebrny medal „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Po zakończeniu wręczania odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe głos zabrali także zaproszeni goście. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maciej Wąsik przekazał strażakom dobrą informację.

 

– Dziś podczas posiedzenia, Komitet Stały Rady Ministrów po wielu miesiącach prac przyjął i skierował do Rady Ministrów „Ustawę o ochronie ludności i o stanie klęski żywiołowej”, to nasz duży sukces, to krok milowy także w ochronie przeciwpożarowej, to nowe zadania ale też nowe instrumenty dla PSP i OSP – mówił.

Na koniec Mazowieckich Obchodów Dnia Strażaka odbyła się defilada z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

 

 

j.b

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cezdlu_37
cezdlu_37
3 dni temu

Gratulacje Panie st. bryg. Waldemarze 😉