St. bryg. Artur Gonera odwiedził strażaków z Jednorożca i Krzynowłogi Małej

St. bryg. Artur Gonera, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej odwiedził jednostki OSP w Krzynowłodze Małej i Jednorożcu. Sprawdził stan wyposażenia i warunki służby.

 

W środę, 10 sierpnia Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzynowłodze Małej i Jednorożcu odwiedził st. bryg. Artur Gonera, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W wizytacji wraz z nim uczestniczył st. bryg. Waldemar Białczak, komendant powiatowy PSP w Przasnyszu wraz z przedstawicielami władzy samorządowej Krzysztofem Iwulskim, wójtem gminy Jednorożec i Jerzym Humięckim, wójtem gminy Krzynowłoga Mała.

 

– Wizytacja miała na celu sprawdzenie warunków socjalno-bytowych w remizach OSP oraz  wyposażenia jakim dysponują  jednostki. Spotkanie było dobrą okazją na  przeprowadzenie rozmów z druhami na temat ich problemów i potrzeb, a także planów rozwojowych na przyszłość w ich jednostkach. Naczelnicy OSP zaprezentowali posiadany sprzęt ratowniczy, wyposażenie i pojazdy ratowniczo-gaśnicze – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu

W trakcie spotkania z ochotnikami st. bryg. Artur Gonera podziękował druhom za ich służbę i  zaangażowanie, podkreślając ich rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pożarowego na terenie gmin powiatu przasnyskiego.

– Rozmawiał także o ustawie o ochotniczych strażach pożarnych, przedstawiając jej najważniejsze założenia w tym wypłatę świadczenia ratowniczego, ubezpieczenia i ochronę prawną przysługującą druhom uczestniczącym w działaniach ratowniczych – dodaje Kuligowski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments