Środowiskowy Dom Samopomocy ze środków Polskiego Ładu – powiat stara się o dofinansowanie

Powiat Przasnyski ubiega się o środki na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy „Opoka” w Przasnyszu. Inwestycje chce zrealizować z udziałem środków z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy „Opoka” ma być ośrodkiem wsparcia, prowadzonym w formie placówki dziennego pobytu, dla przewlekle chorych psychicznie dorosłych oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkających na terenie powiatu przasnyskiego. ŚDS zapewnić dzienne wsparcie dla ok. 50 uczestników.

Zarząd powiatu zaplanował budowę nowego ŚDS na własnej nieruchomości, w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu.

 

– 27 maja 2021 roku w gabinecie starosty Krzysztofa Bieńkowskiego podpisano umowę z projektantem, który wykonał dokumentację projektowo – wykonawczą oraz kosztorysową inwestycji, umożliwiającą ubieganie się o dofinansowanie zewnętrzne inwestycji o wartości 11 400 000 zł. Powiat posiada pozwolenie na budowę i jest w pełni przygotowany do realizacji inwestycji – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Budynek ma składać się z części administracyjnej, sali teatralno-muzycznej, części żywieniowej, pokoju medycznego, pomieszczeń towarzyszących i zaplecza technicznego. Planowane są również pracownie: kulinarna, terapii, przyrodniczo – ogrodnicza, plastyczno-artystyczna, umiejętności społecznych i życia codziennego, prac stolarskich, krawiecka, komputerowa oraz ćwiczeń ruchowych.

– Planowany ośrodek będzie czymś więcej niż instytucją. Będzie miejscem przyjaznym, rozpoznawalnym, dającym pomoc. Inwestycję wspierają także lokalne organizacje pozarządowe – zapewnia starostwo.

Powiat Przasnyski deklaruje, że prace rozpoczną się w terminie do 6 miesięcy od daty wstępnej promesy. Przewidywana wartość inwestycji to 11,4 mln zł.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments