Sprzęt komputerowy trafił do szkół w gminie Przasnysz

Dzieci i młodzież z terenu gminy Przasnysz otrzymały niezbędny sprzęt komputerowy, który pomoże im rozwijać zainteresowania. Odbyły się już pierwsze lekcje z jego użyciem.

 

Gmina Przasnysz w ramach  rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała środki finansowe w kwocie 150 tys. złotych na realizację projektu, który jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

– Głównym celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której będą prowadzone zajęcia  w sposób interesujący, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – informuje gmina.

 

Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany przez uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Przasnysz między innymi na lekcjach informatyki, techniki, biologii, geografii, matematyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych i różnych uroczystości szkolnych.

– Uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Gmina Przasnysz dla każdej ze szkół zakupiła drukarkę 3D, filament, mikrokontroler, stację lutowniczą, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, statyw z akcesoriami, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy, mikroport, gimbal do aparatu fotograficznego i kamery oraz dla Szkoły Podstawowej w Bogatem i Nowej Krępie okulary VR wirtualne-labolatorium przedmiotowe (po 12 szt.)  wraz z  trzyletnią licencją  dostępu do wirtualnych lekcji zamieszczonych na portalu ClassVR i roboty edukacyjny SkriLab i SkriKit wraz z akcesoriami (po 5 szt.),  a dla Szkoły Podstawowej w Lesznie okulary VR wirtualne-labolatorium przedmiotowe (4 szt.) wraz z  trzyletnią licencją  dostępu do wirtualnych lekcji zamieszczonych na portalu ClassVR – wymienia gmina.

Pozostała jeszcze niewielka kwota do wykorzystania. W najbliższym czasie gmina Przasnysz dokupi akcesoria ujęte w katalogu wyposażenia programu.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments