Sprzedaż stroików wielkanocnych ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej zasiliła zbiórkę Krystiana Rybackiego

W okresie Wielkiego Postu w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej zorganizowano kolejną akcję wolontariacką. Tym razem uczniowie przygotowali stroiki wielkanocne, aby wspomóc zbiórkę na leczenie Krystiana z Krasnego.

 

– Do działania zainspirował nas pan Bartosz Gnojewski ze Stowarzyszenia Arena Dobra, który będąc w naszej szkole opowiedział o organizowanym w Przasnyszu Jarmarku Wielkanocnym. Podczas kiermaszu będą sprzedawane ozdoby świąteczne, a środki ze sprzedaży wesprą rehabilitacją i leczenie Krystiana Rybackiego, który w wyniku wypadku doznał wieloodłamowego złamania kręgosłupa. Pan Bartosz zaproponował, by dzieci włączyły się w akcję przygotowując stroiki wielkanocne – informuje szkoła.

Uczniowie bardzo szybko zabrali się do działania i stworzyli przepiękne dzieła. Do udziału w akcji włączyły się również przedstawicielki Klubu Seniora, które podarowały na kiermasz prześliczny stroik.

 

– Ostatecznie na szkolnej, wielkanocnej wystawie stanęło ponad 40 cudownych prac. Nauczyciele byli zachwyceni dziełami swoich uczniów, wszyscy chcieli coś kupić, ale tak trudno było się zdecydować… wszystkie takie przepiękne. Łącznie nauczyciele zakupili ozdoby za kwotę 910 zł, która została przekazana na zbiórkę dla Krystiana – dodaje placówka.

W miniony piątek, 31 marca Elżbieta Krajewska i Aneta Marchewka – organizatorki szkolnej akcji zawiozły przygotowane stroiki do siedziby Stowarzyszenia Arena Dobra i tym samym zasilili zbiórkę podczas niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym uczniom i ich rodzicom, że z takim zaangażowaniem włączyli się w naszą akcję. Bez waszej przychylnej postawy, zorganizowanie jej byłoby niemożliwe, a my jesteśmy zbudowani, że możemy zawsze na państwa liczyć – dziękuje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments