Sprawozdanie z pracy burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego za kwiecień 2019 r.

Urząd Miasta Przasnysz opublikował sprawozdanie z pracy burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego za kwiecień 2019 r.

1. Podpisałem umowę z Wykonawcą wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego na „Zakup i dostawę pomocy dydaktycznych dla potrzeb Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu’’.

2. Zakończyliśmy prace związane z przebudową nawierzchni ulic Wąskiej i Zawodzie w Przasnyszu.

3. Podpisałem opracowanie projektu przebudowy oświetlenia w ulicy Chełchowskiego.

4. Objąłem honorowym patronatem Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Wyzwania współczesnej humanistyki i transligwalizm”, która odbędzie się w dniu 25 maja 2019 roku w Przasnyszu.

5. Trwają roboty budowlane związane z budową ulic na osiedlu Waliszewo (ul. św. Krzysztofa, Gabriela Narutowicza, św. Kingi, S. Kard. Wyszyńskiego, Księcia Janusza)

6. Trwają roboty budowlane związane z rozbudową ul. Handlowej, Oszkobłok oraz ulicy alei Jana Pawła II w Przasnyszu.

7. Reprezentowałem Miasto Przasnysz w I Charytatywnych Zawodach Strzeleckich w dniu 13 kwietnia br., w Chotumiu pod Ciechanowem.

8. Uczestniczyłem w uroczystych obchodach Święta 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego oraz przekazaniu obowiązków połączonych z zakończeniem zawodowej służby wojskowej płk. dr. Mariusza Gułaja.

9. Odbyłem szereg spotkań indywidualnych w bieżących sprawach naszych mieszkańców.

10. Na bieżąco monitoruję wspólnie z Grupą Ekspercką możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych.

11. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie.

12. Wszcząłem postępowanie w trybie zapytania ofertowego w sprawie wyboru wykonawcy dostawy sprzętu komputerowego dla potrzeb E-sportu. Termin realizacji całej inwestycji – II połowa maja.

14. Zarządzeniem Nr 41/2019 z dnia 12 kwietnia 2019 r. ogłosiłem konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

15. 10 kwietnia 2018 roku upamiętniliśmy 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na grobie Ś.P. Pawła Krajewskiego złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze.

16. Wspólnie z pracownikami urzędu wsparłem zbiórkę na poprawienie warunków bytowych p. Małgorzaty oraz jej niepełnosprawnej córki Sylwii. Głównym organizatorem zbiórki jest Bartosz Gnojewski. W zbiórkę włączają się urzędy, parafie, osoby prywatne oraz prowadzone są licytacje.

17. Złożyłem gratulacje Weronice Kiersikowskiej – młodej mistrzyni sportów siłowych oraz wręczyłem jej podziękowanie i upominek za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii Open Juniorów do lat 16 na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym kobiet i mężczyzn Trójboju Siłowym Klasycznym w Sosnowcu oraz srebrnego medalu i rekordu Polski w przysiadzie na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Kielcach. Podczas spotkania podziękowanie otrzymał również Cezary Pykała – trener LKS „Grom” w Przasnyszu.

18. 25 kwietnia podczas Sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu odsłonięta została tabliczka pamiątkowa poświęcona pamięci Zbigniewa Mariana Borowicza.

19. Spotkałem się i wprowadziłem w tematykę spraw miasta Przasnysz radnego Sejmiku Wojewódzkiego – Konrada Wojnarowskiego.

20. Wsparłem akcję Banku Żywności, który wspólnie z MOPS zbierał dary żywnościowe dla naszych starszych mieszkańców.

21. Wziąłem udział w treningu kick-bokserskim nowej grupy w Przasnyszu, która promuje ruch jako formę aktywności dla młodzieży.

22. Odbyłem sześć spotkań wielkanocnych z różnymi grupami i środowiskami związanymi z Przasnyszem.

23.Spotkałem się wspólnie z naszym Referatem Promocji Miasta z przedstawicielami firm zajmującymi się organizacją FoodTrucków.

24. Podjęliśmy działania dotyczące organizacji eventu na “Wembley” dotyczącego adopcji bezpańskich zwierząt.

25. Uczestniczyłem w spotkaniu z wojewodą mazowieckim, które zostało zorganizowane przez starostę przasnyskiego – Krzysztofa Bieńkowskiego.

26. Gościłem starostę Krzysztofa Bieńkowskiego wprowadzając go szczegółowo w funkcjonowanie i założenia na najbliższe lata placówek miejskich.

27. Zorganizowałem spotkanie dotyczące możliwości ewentualnej rozbiórki drewnianego domu na ul. Świerczewo.

28. Trwają przygotowania do wprowadzeniu w II połowie maja Centrum Monitoringu Miejskiego.

29. Wziąłem udział w biegu przygotowanym przez grupę Jednorożec Robi Co Może “Pogoń za Jednorożcem”.

30. Złożyliśmy wniosek pn. “Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Wojskowej”. Dofinansowanie pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu: “Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019”. Przedmiotowe zadanie inwestycyjne zakłada budowę ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej przy ulicy Wojskowej w Przasnyszu na działce, która jest własnością Gminy Miasta Przasnysz. Służyć ono będzie rozszerzeniu istniejącej infrastruktury sportowej. Boisko o wymiarach 24 m x 44 m służyć będzie do gry w siatkówkę, koszykówkę i mini piłkę nożną. Boisko zostanie w pełni wyposażone w niezbędny osprzęt typu bramki do piłki, kosze oraz oświetlenie. Kolejne wnioski o dofinansowanie różnych inwestycji zostaną złożone w maju.

Łukasz Chrostowski

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

I należy także wspomnieć, że założył p. Burmistrz, aż 2 (słownie dwa) kosze na śmieci na ul. Żwirki !!! Panie Burmistrzu proszę wyjdź Pan ze świata wirtualnego i weź się w końcu za robotę w realu, bo to miasto umiera. I proponuję mniej facebooka, a więcej dobrej pracy.

Wizard
Wizard
2 lat temu

A co z światłowodem ja sie pytam?Z tego co wiem cały ten esport nie będzie miał sensu bez dobrego internetu.Mogliśmy to zauważyć na rozgrywkach kwalifikacyjnych gdzie co chwilę nie było internetu.