Sprawozdanie Burmistrza Przasnysza za sierpień 2019 r.

Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski przedłożył sprawozdanie z wykonanych działań w sierpniu 2019r.

 1. 1 sierpnia 2019 roku uczestniczyłem w obchodach „ Godziny W ” w Parku na os. Wojskowym.
 2. Uczestniczyłem w konferencji prasowej z Ministrem Zdrowia – Łukaszem Szumowskim.
 3. Spotkałem się i pogratulowałem Maciejowi Lewickiemu prowadzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego Heros w Warszawie.
 4. 4 sierpnia 2019 roku pod honorowym Patronatem Burmistrza Przasnysza odbyły się kolarskie zawody ŻTC Bike Race 2019.
 5. Pogratulowałem funkcji nowemu Prezesowi MKS Przasnysz – Jackowi Klingerowi.
 6. Wspólnie z Referatem Promocji rozpoczęliśmy „Quiz Miejski” dla mieszkańców. Wielki Finał na sali w MDK z udziałem publiczności już w tym roku.
 7. Gościłem pasjonata muzyki rockowej i metalowej, przasnyszanina Michała Czaplickiego, który wspólnie z kolegą z zespołu Maciejem Snowackim napisali książkę o legendzie muzyki – Davidzie Coverdale. Prace nad publikacją trwały blisko 5 lat.
 8. Spotkałem się i pogratulowałem triathloniście Bogdanowi Bachorskiemu dołączenia do grona CKB Top Team Polska. Pan Bogdan od 12 roku życia trenuje lekkoatletykę, a w latach późniejszych doszło do tego kolarstwo.
 9. 10 sierpnia 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu odbył się benefis Bogusława Postka.
 10. Na hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu odbył się „Przaśnik Streetball 3×3”. Do zawodów przystąpiło aż 12 drużyn z całej Polski (Bydgoszcz, Płock, Siedlce itd.) Przasnysz reprezentowały trzy załogi: Kontra Przasnysz, Kontra Przasnysz II i Rocket Fuel. Organizatorem wydarzenia był zespół Kontra Przasnysz. Zadanie zostało dofinansowane m.in z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 11. W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odbyłem spotkanie z Józefem  i Józefą Włodarczyk – społecznikami, którzy w podróży po Polsce odwiedzili Przasnysz aby pomóc 11-letniej Nadii.
 12. 15 sierpnia 2019 roku odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Organizatorem uroczystości był Dowódca 2.OREL i Burmistrz Przasnysza. Po Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu i części oficjalnej na Rynku Miejskim, na boisku Wembley przy ulicy Orlika odbył się bardzo udany piknik dla mieszkańców.
 13. W Urzędzie Miejskim w Przasnyszu odbył się „Dzień Otwarty”.
 14. 19 sierpnia 2019 roku na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz odbyło się kolejne spotkanie punktu konsultacyjnego ds. przyłączy gazowych.
 15. Dla wszystkich fanów dobrego kina odbył się seans filmu, „Green Book” w ramach Plenerowego Kina Letniego w Przasnyszu. Kino plenerowe sfinansowane zostało ze środków Miejskiej Komisji
 16. Wydział Inwestycji Miejskich zakończył i dokonał odbioru końcowego robót budowlanych związanych z budową ulic na osiedlu Waliszewo (ul. Św. Krzysztofa, Gabriela Narutowicza, Św. Kingi, Księcia Janusza, S. Kard. Wyszyńskiego).
 17. Ogłosiłem przetarg na ,,Budowę tężni solankowej w Przasnyszu”. Niestety nikt nie złożył oferty. Wkrótce powtórzymy procedurę.
 18. Wydział Inwestycji Miejskich zakończył roboty związane z modernizacją ul. Polnej w Przasnyszu.
 19. Trwają czynności odbiorowe związane z Rozbudową alei Jana Pawła II w Przasnyszu.
 20. Podpisałem umowę na budowę oświetlenia ulicznego w Przasnyszu w ulicach Leszno i Targowej.
 21. Zakończyłem roboty budowlane związane z remontem ulicy Ogrodowej.
 22. Spotkałem się z przedstawicielami Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w/s cmentarza na ul. Leszno.
 23. Zakończyliśmy przy ul. Wiejskiej prace związane z inwestycją pn.: „Dostawa i montaż urządzeń do wielofunkcyjnej otwartej strefy aktywności w postaci siłowni zewnętrznej wraz ze strefą relaksu na os. Błonie w Przasnyszu.
 24. Przeprowadziliśmy w okresie wakacyjnym remonty w szkołach i przedszkolach miejskich w Przasnyszu. Ogromne podziękowania dla dyrekcji placówek za świetną pracę.
 25. Rozpoczęliśmy akcję sadzenia drzew w Przasnyszu.
 26. Rozpoczęliśmy podpisywanie umów z pierwszymi mieszkańcami, którzy spełnili wymogi kwalifikacyjne określone w regulaminie programu pn. „Eko-maniery: 1.0 – kompostowanie”
 27. Podziękowałem firmie Vilga Sp. z o.o. z Przasnysza za bezpłatne przekazanie ulicznych opraw LED, które zostały zamontowane na wyznaczonym przez nas terenie placu zabaw przy ul. Tuwima, na parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz przy kładce na ulicy Joselewicza co przyczyni się znacznie do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.
 28. Złożyłem gratulacje Weronice Kiersikowskiej zdobycia brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Luksemburgu. Podczas spotkania podziękowanie otrzymał również Cezary Pykała – trener LKS „Grom” w Przasnyszu.
 29. 20 sierpnia 2019 roku spotkałem się i podziękowałem Księdzu Krzysztofowi Cymermanowi za posługę duszpasterską w charakterze Wikariusza w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.
 30. W sierpniu w Urzędzie Miasta Przasnysz pojawił się Rafał Romanowski – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który wylicytował w akcji „Uśmiechy dla Agniechy” dzień w fotelu Burmistrza Przasnysza. To była bardzo intensywna środa, spotkania z mieszkańcami, spotkania z dyrektorami instytucji miejskich. Na zakończenie dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Pan Rafał Romanowski opowiedział m.in.: o zwalczaniu ASF na Mazowszu oraz o ponawiającym się corocznym temacie suszy.
 31. Spotkałem się i pogratulowałem Magdalenie Tabace, pokonania w ciągu 15 dni głównego Szlaku Beskidzkiego.
 32. 28 sierpnia 2019 roku w gabinecie burmistrza odbył się Live-Chat.
 33. Na boisku „ Wembley ” przy ul. Orlika 23 odbył się Holi Festival Święto Kolorów.
 34. 31 sierpnia 2019 roku odbyło się bardzo udane Pożegnanie Lata Przasnysz 2019. Gwiazdami wydarzenia byli: Miły Pan, Calibra oraz Lazy the Loser.
 35. Na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbył się Piknik Matematyczny.
 36. Odbyłem dziesiątki spotkań z naszymi mieszkańcami w różnych sprawach indywidualnych.
 37. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie.

Łukasz Chrostowski

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
4 lat temu

Buuu

Michał
Michał
4 lat temu

1. Wstałem po pierwszym budziku.
2. Nie grymasiłem przy śniadaniu
3. Pościeliłem łóżko i złożyłem piżamkę
4. Wypiłem kawę i oddałem stolca
5. Chciałem się ogolić ale uznałem, że jeszcze nie czas
6. Postanowiłem pójść do pracy

I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej….

Przasnyszanin
Przasnyszanin
4 lat temu
Reply to  Michał

Lunatykowałem w nocy

Robert M.
Robert M.
4 lat temu

Po co Pan to piszesz. Ludzie się z Pana śmieją. jak to czytają.