Sprawozdanie Burmistrza Przasnysza za październik 2019 r.

Burmistrz Łukasz Chrostowski podsumował działania w październiku 2019r.

1. Objąłem honorowym patronatem:
– koncert charytatywny „Paka dla Futrzaka”,
– konferencję naukową „Droga do wolności ”.

2. 28 września br. na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 odbyła się bardzo udana impreza PRZASNYSKIE SHOW TANECZNE.

3. W ramach umowy promocyjnej dofinansowaliśmy wyjazd reprezentantki Ludowego Klubu Sportowego GROM Weroniki Kiersikowskiej do Tarnowskich Gór podczas którego, rozegrany został Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym kobiet i mężczyzn, juniorek i juniorów, seniorów oraz weteranów w Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów oraz weteranów w klasycznym wyciskaniu leżąc w dniu 20 października 2019 roku.

4. W ramach stypendium sportowego dofinansowany został wyjazd Tomasza Gaczyńskiego na Mistrzostwa Świata ISKA 2019 w Irlandii, podczas którego zdobył brązowy medal.

5. 5-6 października odbyła się impreza plenerowa – Przasnysz Food Track Festival.

6. 11 października spotkałem się i pogratulowałem Zbigniewowi Świder zaprezentowania się w programie „Szansa na sukces”.

7. 11 października na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz odbyły się dwa spotkania otwarte dla mieszkańców: pierwsze poświęcone prezentacji wyników realizacji Strategii Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Miasta Przasnysz na lata 2016-2022, podjętych i planowanych działań, drugie poświęcone promocji projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przasnysz na rok 2020.

8. 13 października odbyły się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. W mieście Przasnysz było 15 obwodów głosowania – 12 stałych i 3 odrębne utworzone przez Komisarza Wyborczego w Ciechanowie II na czas wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Liczba uprawnionych do głosowania – 13 339.

9. W sali widowiskowej MDK odbył się koncert Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej w wykonaniu artystów Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.

10. W MDK uczestniczyłem w obchodach Dnia Seniora w Przasnyszu. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Oddziału Rejonowego w Przasnyszu. Jego realizacji i finansowanie odbywa się w ramach zadania konkursowego z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym dofinansowywanego przez Miasto Przasnysz.

11. 17 października w godz. 8:00 – 15:00 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz jak co miesiąc dostępny był Punkt konsultacyjny ds. przyłączy gazowych.

12. 19 października wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Długokęckim w czasie uroczystości Złotych Godów, nadaliśmy medale Prezydenta RP za Wieloletnie Pożycie Małżeńskie siedemnastu parom małżeńskim z terenu naszego miasta. Odznaczenia na wniosek Wojewody Mazowieckiego, opracowany przez Kierownika USC, zostały przesłane z kancelarii Prezydenta RP dla 27 par małżeńskich. Dziesięć par małżeńskich ze względów zdrowotnych nie mogło przybyć na obchody jubileuszowe. Zgromadzeni w sobotnie przedpołudnie, w sali Miejskiego Domu Kultury Jubilaci otrzymali serdeczne gratulacje, kwiaty i drobny upominek, od towarzyszących im licznie zgromadzonych bliskich, życzenia długich lat życia w zdrowiu.

13. Uruchomiony został szalet miejski zlokalizowany na Rynku Miejskim w Przasnyszu (przy budynku Muzeum Historycznego). Pomysłodawcą uruchomienia szaletu w mieście był radny miejski Piotr Kołakowski.

14. W Kościele Farnym wraz z Kierownik USC uczestniczyłem we Mszy Św. celebrowanej przez Ks. Prałata Andrzeja Maciejewskiego za rodziców dziewięciorga dzieci martwo urodzonych w przasnyskim szpitalu. Po mszy kordon żałobny przeniósł dwie urenki ze zwłokami dzieci do mogiły Dziecka Utraconego na przasnyskim cmentarzu.

15. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu pozyskała dotację z Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie utworzenia nowej pracowni językowej w kwocie 25 900,00 zł.

16. Na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbył się turniej wiedzy o mieście i regionie SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA. Tytuł „Wszechwiedzącej Instytucji ” trafił do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

17. Trwają przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada br. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w Kościele Farnym o godz.10:30. W programie: przemarsz Delegacji na Rynek Miejski, wręczenie aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe, ślubowanie uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, ślubowanie uczniów Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym Zespołu Szkół Powiatowych im. Mjr H. Sucharskiego w Przasnyszu, przemówienia okolicznościowe, przemarsz pod Pomnik Niepodległości, Apel Pamięci, złożenie kwiatów, zwiedzanie wystawy czasowej „A więc wojna!” w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

18. Burmistrz Zarządzeniem Nr 110/2019 z dnia 16.10.2019r. ogłosił wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Przasnysz VIII kadencji.

19. Wydział Inwestycji Miejskich zakończył prace związane z przebudową nawierzchni ulicy Handlowej na odcinku między ulicą Piłsudskiego i targowiskiem miejskim.

20. Trwają roboty budowlane związane z budową ulic Leszczynowej i Wrzosowej.

21. Trwają czynności odbiorowe związane z budową oświetlenia w ulicach Leszno i Targowej.

22. Wydział Inwestycji Miejskich zakończył roboty związane z budową chodnika w parku przy ul. Wojskowej.

23. Ogłoszone zostało postępowanie przetargowe na budowę oświetlenia ulicznego w ulicach Kossaka, Matejki, Chełmońskiego, w wyznaczonym terminie złożono dwie oferty.

24. Wspólnie z mieszkańcami Przasnysza dokonaliśmy nasadzeń 51 drzew gatunku klon w pasie drogowym ulicy Agrestowej, Al. Wojska Polskiego i Wojskowej.

25. Spotkałem się z naczelnym Rabin Polski Michael Schudrich wraz z przedstawicielami Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Tematem rozmów był Cmentarz Żydowski, który znajduje się przy ul. Leszno w Przasnyszu.

26. W październiku w Urzędzie Miasta Przasnysz pojawił się Kamil Stępski, który wylicytował dzień w fotelu Burmistrza Przasnysza. Kamil Stępski zwiedził Urząd Miasta, Muzeum Historyczne w Przasnyszu, Miejską Bibliotekę Publiczną i OSiR Przasnysz.

27. 25 października br. odbył się przetarg na najem lokalu użytkowego położonego w Przasnyszu przy ul. Rynek 1 w wyniku którego został wyłoniony najemca.

28. Na bieżąco monitorujemy możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych.

29. Rozpoczęliśmy projekt czytelniczy pt. „Magiczna moc bajek” w przedszkolach i żłobkach miejskich w Przasnyszu.

30. Na dzień 1 listopada uruchomiona została linia komunikacyjna na trasie Przasnysz – cmentarz komunalny.

31. Odbyłem dziesiątki spotkań z naszymi mieszkańcami w różnych sprawach indywidualnych.

32. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie.

33. Cały czas odwiedzam mieszkańców Przasnysza w ich domach i mieszkaniach. Obecnie zapukałem już do drzwi około 20% z Was. Do końca roku zdążę być u wszystkich.

Łukasz Chrostowski

Burmistrz Przasnysza


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tyty
tyty
4 lat temu

Wybraliśmy sobie klauna a nie burmistrza. To sprawozdanie wygląda tak jakby uczniowi nauczyciel kazał zawrzeć 33 punkty w wypracowaniu i biedny uczeń na siłę lał wodę. A gdzie konkrety? Gdzie inwestycje? Gdzie zabiegi przyciągające inwestorów do Przasnysza? Gdzie budowa dróg? infrastruktury Co kolwiek… co burmistrza obchodzi Przasnyskie show taneczne czy koncert zespołu mazowsze ? To chyba zadania dla MDK a nie burmistrza.