Sprawcy kradzieży mienia o wartości ponad 160 tys. złotych zatrzymani.

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn (w wieku 27 – 39 lat) podejrzanych o włamanie do domu jednorodzinnego znajdującego się w Ciechanowie oraz 39 – latka, który usłyszał zarzuty paserstwa w tej sprawie. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

12 stycznia ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do domu jednorodzinnego. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany wówczas sprawca dostał się do pomieszczenia, skąd skradł markowe zegarki, odzież oraz kosmetyki. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 160 tys. zł.

Sprawą włamania zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy. Praca funkcjonariuszy już w kolejnych dniach doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 3 mężczyzn podejrzanych o włamanie, a także ustalenie 39 – letniego mężczyzny podejrzanego o paserstwo.

Jak się okazało mężczyźni po podważeniu okna dostali się do wnętrza budynku. Wobec trzech mężczyzn Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec czwartego zabezpieczenie majątkowe. Dodatkowo okazało się że jeden ze sprawców jest poszukiwany 2 listami gończymi. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments