Sprawca kradzieży torebki zatrzymany. Usłyszał w sumie dziewięć zarzutów

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież damskiej torebki i posłużenie się skradzioną kartą bankomatową. Sprawcę zarejestrowały kamery w jednym ze sklepów, gdy płacił za alkohol i papierosy. Zatrzymany usłyszał w sumie dziewięć zarzutów.

 

– Dzielnicowi, podczas prowadzonych czynności, ustalili tożsamość i zatrzymali 36-letniego mławianina, podejrzanego o kradzież torebki damskiej z niezamkniętego mieszkania. Do kradzieży doszło na początku stycznia. W torebce był portfel z pieniędzmi, kosmetyki oraz karta bankomatowa. Sprawca kilkukrotnie posłużył się skradzioną kartą – informuje Anna Pawłowska z KPP Mława.

W jednym ze sklepów zarejestrowała go kamera, gdy płacił kartą okradzionej kobiety za alkohol i papierosy.

 

– Podczas zatrzymania, w rozmowie z policjantami przyznał, że używał karty, póki nie została zablokowana a pozostałe rzeczy sprzedał. Wczoraj, zatrzymany usłyszał w sumie dziewięć zarzutów, w tym  kradzieży mienia, kradzieży karty oraz posłużenia się kartą bankomatową – dodaje.

Trwają dalsze czynności, które prowadzi mławska komenda policji. Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności,  za włamanie na konto bankowe, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
13 dni temu

Bardzo dobrze że zatrzymany