Spowodował kolizję w Lipie. 26 – latek miał ponad 2,5 promila alkoholu

Przasnyscy funkcjonariusze interweniowali wobec 26 – letniego mężczyzny, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie uderzył w zaparkowany pojazd. Teraz młody mężczyzna odpowie przed sądem.

 

– W poniedziałek około godziny 22.37 dyżurny przasnyskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Lipa, gmina Jednorożec. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Fiat Panda, 26 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w zaparkowany na poboczu drogi pojazd marki Opel Corsa – informuje Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

– Badanie stanu trzeźwości 26 – letniego mężczyzny wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W zdarzeniu drogowym na szczęście nikt nie ucierpiał. Teraz 26 – latek odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje: „Zanim zdecydujemy się wsiąść za kierownicę po alkoholu, zastanówmy się jakie mogą być tego konsekwencje. Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia”.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments