Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 2,5 promila

44 – kierujący citroenem spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Był nietrzeźwy i posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdu.

 

23 lutego o godz. 9.40 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Nowych Strachocinie.

– Policjanci będąc na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący citroenem jadąc z Szelkowa w kierunku Starego Strachocina wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Man, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia skręcając w leśną drogę – informuje asp. Monika Winnik.

 

Kierowca citroenem nie odjechał zbyt daleko, bo jego auto ugrzęzło w błocie.

– Pasażer ciężarówki, kiedy dotarł do citroena szybko zorientował się, że kierujący jest nietrzeźwy, dlatego też uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki i powiadomił policję. 44 – letni kierujący citroenem oddalił się z miejsca zdarzenia. Interweniujący policjanci po chwili odnaleźli mężczyznę w pobliżu sklepu – dodaje rzecznik makowskiej policji.

Badanie trzeźwości wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący  podróżował z dwoma mężczyznami, którzy również byli w wstanie nietrzeźwości. 44 – latek, mieszkaniec pow. pułtuskiego, został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiada również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów i spowodowanie kolizji drogowej.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments