Spotkanie ze Sławomirem Ambroziakiem w przasnyskim muzeum

W Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyło się spotkanie autorskie ze Sławomirem Ambroziakiem, autorem „Tajemnic Generała Samsonowa”. W wydarzeniu wziął udział również wydawca publikacji Witold Olbryś.

 

26 lutego w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyła się promocja książki Sławomira Ambroziaka ,,Tajemnica Generała Samsonowa”.

Sławomir Ambroziak, autor „Tajemnic Generała Samsonowa” na co dzień pełni funkcję wójta gminy Jedwabno w powiecie szczycieńskim. Z wykształcenia jest prawnikiem, ale jego pasja do historii wykracza poza normy zwykłego hobbistycznego zajęcia.

– Na spotkanie przybył również  Witold Olbryś – prezes Mazurskiego  Stowarzyszenia Regionalnego, które było wydawcą wyżej wymienionej publikacji. Spotkanie okazało się wielkim sukcesem, goście dopisali, przybyli również rekonstruktorzy GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek związanych z tematyką I wojny światowej. Autor przedstawił główne wątki swojej publikacji i opowiedział o skarbie Samsonowa – relacjonuje muzeum.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 rok temu

Żałuję bardzo, ale nie mogłem być. Więcej takich spotkań