Spotkanie z Wojciechem Drewniakiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

We wtorek, 12 listopada, gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu był współtwórca popularnego kanału na You Tube ”Historia bez cenzury” Wojciech Drewniak. Milion subskrybentów i wiernych widzów tego popularnego kanału, to najlepszy dowód na to, że historia może być ciekawa.

Historyk w dość niekonwencjonalny sposób udowadnia, że zamierzchłe czasy wcale nie wiały nudą, skupia się na najważniejszych i najciekawszych wątkach dziejowych, wyciąga na światło dzienne historyczne smaczki. Zachęca do odkrywania historii na nowo. „Wszystko co przedstawiamy w naszym programie jest oparte na profesjonalnych publikacjach i źródłach” – podkreśla Wojciech Drewniak.

Autor wydał właśnie czwartą książkę zatytułowaną „Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki”, która jest uzupełnieniem treści zawartych w filmach. Podobnie jak trzy, poprzednie są adresowane głównie do młodych czytelników i oni to właśnie stanowili liczną publiczność uczestników wtorkowego spotkania. Wojciech Drewniak przytoczył szereg ciekawych historii oraz anegdot, a także odpowiadał na pytania od swoich fanów. Można było zakupić książki i otrzymać autograf.

Źródło MBP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments