Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem w przasnyskiej bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu odbyło się spotkanie z Robertem Gondkiem, znanym podróżnikiem, fotografem i zdobywcą szczytów Afryki.

 

Robert Gondek w ten zimowy wieczór zabrałprzasnyskich czytelników na wyprawę do Kenii i Tanzanii.

– Odwiedziliśmy parki narodowe: Serengeti, Tarangire, Amboseli, Lake Manyara. Podziwialiśmy piękną, w soczystych, intensywnych kolorach roślinność, a także wielobarwny świat zwierząt: antylopy, żyrafy, flamingi nad jeziorem Natron w Tanzanii, „wspinaliśmy” się na afrykańskie szczyty: Kilimandżaro i Mount Kenya, górę Meru i Wulkan Ol Doinyo Lengai – to wszystko wyglądało wręcz imponująco – relacjonuje przasnyska biblioteka.

Uczestnicy spotkania z podróżnikiem odwiedzili wraz nim masajską wioskę w rejonie Highlands i buszmenów nad jeziorem Eyasi.

– Mogliśmy też zobaczyć zatłoczone ulice Nairobi i  Aruszy, aby potem znaleźć się  nagle na plażach Zanzibaru – bajeczne widoki. Podjęliśmy  próbę nauki języka suahili, który jest przepustką do Afryki – dodaje biblioteka.

Gość opowiadał o swoich wyprawach z ogromna pasją.

– Podróżnik przywiózł na spotkanie oryginalne afrykańskie pamiątki, zdjęcia, koszulki własnego autorstwa, a także książkę „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, gdzie opisał swoje  przygody z podróży marzeń – dodaje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments