Spotkanie z pisarką Edytą Świętek w Miejskiej Bibliotece Publicznej [FOTO]

Spotkanie z Edytą Świętek odbyło się we wtorek, 10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu. Dofinansowano je ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Edyta Świętek jest urodzoną w Krakowie, autorką powieści obyczajowych, w tym historii z wątkiem kryminalnym oraz bestsellerowych sag rodzinnych z  historią w tle m.in. : „Dom lalek”,” Bańki mydlane”,” Pełnia szczęścia”, „Ta sama rzeka”,” Cappuccino z cynamonem”.

Inspirację do pisania powieści znajduje wszędzie: w drobiazgach dnia codziennego, twarzach ludzi, których mija na krakowskich chodnikach, w krótkim dialogu zasłyszanym podczas jazdy tramwajem. Z urywków ulicznych wspomnień tworzy świat wyobrażeń – ożywia go na kartkach powieści.

Spotkanie z Edytą Świętek rozpoczęło sezon spotkań autorskich w przasnyskiej bibliotece.

 

– Pani Edyta w zajmujący i uroczy sposób opowiadała o początkach swojej pracy, a także o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści. Podzieliła się ze słuchaczami swoją fascynacją Nową Hutą, gdzie się wychowała i w której dzieje się akcja sagi „Spacer Aleją Róż”. Dowiedzieliśmy się skąd pani Edyta czerpie wzorce swoich bohaterów, kto podpowiada jej ich imiona i nazwiska oraz dlaczego napisane powieści są tak różne. Autorka uchyliła rąbka tajemnicy i powiedziała swoim Czytelnikom nad czym obecnie pracuje – relacjonuje biblioteka.

Na zakończenie spotkania Edyta Świętek podpisała uczestnikom swoje książki oraz stanęła do wspólnego zdjęcia.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments