Spotkanie z Piotrem Kitrasiewiczem – zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza na spotkanie autorskie z Piotrem Kitrasiewiczem – autorem książki „Filmowcy przedwojennej Warszawy”.

 

We wtorek, 23 sierpnia o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu odbędzie się z Piotrem Kitrasiewiczem, autorem książki „Filmowcy przedwojennej Warszawy”.

Więcej informacji oraz zapisy pod nr tel. 502 087 037.

Piotr Kitrasiewicz (ur. 1962) jest polskim poetą, dziennikarzem, prozaikiem, dramaturgiem. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. W latach 90. współpracował z niezależnym pismem artystycznym Enigma Ludzie * Sztuka * Myśli, później z „Magazynem Literackim”, w którym zajmował się detektywistyką literacką, odsłaniając w felietonach mało znane informacje o pisarzach. Drukował także humoreski w tygodniku Szpilki. Pracował również m.in. w „Gazecie Policyjnej”, „Antenie”, portalu.pl i „Teleprogramie” jako dziennikarz. Jest autorem słuchowisk emitowanych w III programie Polskiego Radia i Radiu Bis. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Związku Literatów Polskich. Współpracował z „Expressem Wieczornym”,”Życiem Warszawy”, „Po prostu” (1990-1991), „Detektywem”, „Sukcesem”, „Magazynem Literackim – Książki”, „Biblioteką Analiz”, kwartalnikiem „Polish Culture Quarterly”, „Wiadomościami Literackimi” (2014).

 

Jest autorem publikacji m.in.: „Polscy pisarze w cieniu Stalina. Opowieści biograficzne. Broniewski – Tuwim – Gałczyński – Boy-Żeleński”, „Jego Ekscelencja na herbatce z Goeringiem”, „Polscy pisarze w cieniu Stalina. Opowieści biograficzne. Broniewski – Tuwim – Gałczyński – Boy-Żeleński” czy najnowszej „Filmowcy przedwojennej Warszawy” (źródło: Wikipedia).

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments