„Spotkanie z panem Ignacym” w Bogatem

Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem uczciła postać Ignacego Łukasiewicza. W przedstawieniu „Spotkanie z panem Ignacym” udział wzięli zarówno seniorzy, jak i dzieci.

 

W związku z ogłoszeniem roku 2022, rokiem Ignacego Łukasiewicza, Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem realizuje projekt „Rok Ignacego Łukasiewicza w Gminie Przasnysz” w ramach programu Fundacji PGNiG „Rozgrzewamy Polskie Serca”. W ten sposób upamiętniają sylwetkę wielkiego, polskiego wynalazcy – Ignacego Łukasiewicza oraz tworzą szansę kreatywnego uczestnictwa w kulturze i aktywizacji społeczności lokalnej.

12 października w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem odbyło się przedstawienie „Spotkanie z panem Ignacym”, które zostało przygotowane przez bibliotekarzy, Klub Senior + z Bogatego oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Bogatem.

 

– Przedstawienie jest efektem międzypokoleniowych warsztatów teatralnych realizowanych przez bibliotekę, w ramach projektu Rok Ignacego Łukasiewicza w Gminie Przasnysz. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa „Ignacy Łukasiewicz pionier przemysłu naftowego” oraz prace plastyczne wykonane podczas konkursu na plakat promujący rok Ignacego Łukasiewicza – informuje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments