Spotkanie z Małgorzatą Prawdzic-Szczawińską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

We wtorkowe popołudnie, 24 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu gościła Małgorzatę Stanisławę Prawdzic–Szczawińską, której towarzyszył Witold Machura – założyciel opolskiego Wydawnictwa Scriptorium.

 

Ożywiona dyskusja podczas spotkania koncentrowała się wokół autorskiego dzieła – książki pt. „Pragnęli, czynili, minęli. Opowieść o moich przodkach po mieczu i po kądzieli, ich kuzynach i przyjaciołach, którzy na tej ziemi żyli i pracowali”.

– Publikacja ta, wydana nakładem wspomnianego Scriptorium, to efekt jej kilkuletniej pracy nad przekazanym archiwum rodzinnym, na które składało się ponad dwa tysiące fotografii, kilkaset dokumentów oraz wiele innych, pamiątkowych suwenirów – informuje MBP.

 

Pani Małgorzata opowiedziała wszystkim o szczególnie zasłużonych członkach swojej rodziny, w sposób szczególny o swoich dziadkach: Eugeniuszu Józefie Głowaczu oraz o Andrzeju Władysławie Kączkowskim.

– Oprócz ciekawych informacji zawartych w książce, czytelnicy mogą w niej również znaleźć bogaty materiał ikonograficzny, obfitujący w liczne fotografie oraz skany. Co niemniej istotne, wcześniejsze dzieje familii naszego zacnego gościa były związane także z Przasnyszem. Według słów autorki, niniejsza publikacja nie ujrzałaby światła dziennego bez ofiarnej pomocy i bezinteresowności wielu zaufanych, zaangażowanych w proces twórczy osób. Wśród nich znalazło się wspomnienie Pana Mariusza Bondarczuka – zmarłego w roku 2017 regionalisty oraz dziennikarza, oddanego pasjonata i znawcy historii Przasnysza i Mazowsza; którego wkład w finalny efekt literacki pozostaje nieoceniony – czytamy.

Zwieńczeniem spotkania stały się ożywione rozmowy w kuluarach, z udziałem przybyłych uczestników, jak również towarzyszące im pamiątkowe dedykacje oraz zdjęcia.

 

Źródło MBP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments