Spotkanie z Jackiem Galińskim w Czernicach Borowych [FOTO]

W ubiegłym tygodniu Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, zorganizowała spotkanie z pisarzem Jackiem Galińskim.

 

– Pan Jacek z zawodu jest scenarzystą, ukończył Warszawską Szkołę Filmową i Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 roku został laureatem konkursu na opowiadanie związane z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału Wrocław 2019, a także zdobył tytuł Hultaja Literackiego i nominację do Grand Prix Festiwalu Kryminalnego w Warszawie. Ogromną popularność zyskał za cykl książek o Zofii Wilkońskiej – poinformowała Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych.

 

– Autor opowiedział uczestnikom spotkania, że bardzo lubi tworzyć kolejne strony powieści w kawiarni, gdzie nic go nie rozprasza, a panujący zgiełk jego nie dotyczy. Przyznał, że napisanie książki zajmuje mu wiele czasu, jednak sprawia też dużo radości – dodała biblioteka.

Na zakończenie spotkania można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z autorem.

– Podsumowując, na spotkaniu działo się naprawdę sporo.  Pan Jacek Galiński okazał się naprawdę cudownym i otwartym na innych człowiekiem, z którym można rozmawiać godzinami, czym zachwycił wszystkich uczestników – podsumowała biblioteka.

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments