„Spotkanie z historią” w przasnyskiej „Jedynce”

W miniony poniedziałek, 25 września uczniowie klas 4 – 8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi wzięli udział w spotkaniu przybliżającym okres Powstania Styczniowego.

 

– Były to warsztaty historyczne z udziałem grupy rekonstrukcyjnej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie JAX, przy współfinansowaniu Ministerstwa Obrony Narodowej i współpracy GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich oraz Muzeum Historyczne w Przasnyszu – informuje przasnyska „Jedynka”.

Podczas żywej lekcji historii rekonstruktorzy opowiedzieli o wydarzeniach dotyczących Powstania Styczniowego.

– Uczniowie mieli okazję powtórzyć i utrwalić swoją wiedzę oraz w nietypowy sposób dowiedzieć się ciekawostek, których nie ma w podręcznikach. Uczestnicy lekcji obejrzeli pokaz walki carskiej armii z powstańcami, przyjrzeli się strojom z epoki, wzięli udział w „poborze rekrutów do wojska”  – dodaje Hubert Dęby z GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich.

Ciekawym elementem spotkania była oprawa muzyczna, która nawiązywała do czasów powstańczych. Zapewnił ją Wojciech Winnicki – tenor, Wiktor Brzuchacz – fortepian i Łukasz Motyka – prowadzenie.

– Dziękujemy za bardzo cenną i interesującą lekcję historii – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments