Spotkanie z dr hab. inż. Krzysztofem Szklannym

Przasnyski „KEN”, Biblioteka i TPZP zapraszają do udziału w spotkaniu z dr hab. inż. Krzysztofem Szklannym w ramach cyklu spotkań z wybitnymi Absolwentami Liceum Ogólnokształcącego z okazji 100-lecia szkoły.

 

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zapraszają mieszkańców powiatu przasnyskiego do uczestnictwa w spotkaniu w ramach cyklu spotkań z wybitnymi Absolwentami Liceum Ogólnokształcącego z okazji 100-lecia szkoły, które odbędzie się 14 czerwca o godz. 17.00 w budynku biblioteki. Tym razem swoją obecnością zaszczyci dr hab. inż. Krzysztof Szklanny, prof. Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, który jest specjalistą w zakresie oceny jakości i klasyfikacji głosu oraz przetwarzania sygnału mowy za pomocą elektroglotografii.

 

Dr hab. inż. Krzysztof Szklanny – prof. Polsko Japońskiej Akademii  Technik Komputerowych – kierownik Katedry Multimediów na Wydziale Informatyki. Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk Studenckich w PJATK. Kierownik ds. programu nauczania Informatyki na Wydziale SNM na ścieżce anglojęzycznej. Kierownik i twórca studia fotograficznego w PJATK. Profesjonalny fotograf. Specjalista fotografii ultraszybkiej, bardzo krótkiego czasu błysku wraz z ultrakrótkim czasem naświetlania.

W 2009 roku uzyskał stopień doktora w dziedzinie komunikacji człowiek-komputer. W pracy doktorskiej stworzył pionierski system korpusowej syntezy mowy dla języka polskiego.

W 2020 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Jego obszary specjalizacji obejmują ocenę jakości i klasyfikacji głosu oraz przetwarzania sygnału mowy za pomocą elektroglotografii. Zajmuje się badaniem jakości głosu w różnych chorobach, w tym rzadkich chorobach genetycznych. W opublikowanych pracach opisał metody szczegółowej diagnostyki aparatu głosowego za pomocą metod informatycznych. Promotor i promotor pomocniczy kilku doktorantów.

 

Autor i współautor publikacji w czasopismach o zasięgu światowym z wysokim Impact Factorem. Uczestnik i kierownik wielu projektów badawczych o charakterze międzynarodowym. Otrzymał dwie nagrody Rektorskie. Wykładowca na kilku uczelniach.

Certyfikowany Ekspert Adobe (Adobe Ceritfied Expert).

 

zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „Jestem stąd…” spotkania z wybitnymi Absolwentami LO – 1
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu

Nareście Przasnyski też zapewne czeka na zaproszenie 😅😅😅