Spotkanie z adwokatem i radcą prawnym Andrzejem Bieńkowskim. Tematem: znaczenie Konstytucji i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

We wtorek, 6 czerwca o godzinie 14.00 w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu odbędzie się spotkanie dla mieszkańców z adwokatem i radcą prawnym Andrzejem Bieńkowskim.

 

Nadchodzi okrągła, X edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tego wydarzenia prawnicy – sędziowie, radcowie prawni, adwokaci, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa – przeprowadzają w całej Polsce lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Spotkanie odbędzie się również w Przasnyszu. 6 czerwca 2023 roku o godz. 14.00 w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu (ul. Św. Wojciecha 3/1). Poprowadzi je pochodzący z Przasnysza, adwokat i radca prawny Andrzej Bieńkowski.

Andrzej Bieńkowski specjalizuje się w prowadzeniu spraw przed sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym, oraz reprezentowaniu klientów w sporach sądowych z udziałem instytucji publicznych i samorządu terytorialnego.

 

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Delegat adwokatów warszawskich na XIII Krajowy Zjazd Adwokatury. Członek Wyższej Komisji Rewizyjnej Adwokatury (od marca 2021 r.).

Członek Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Warszawie (2021 rok). Założyciel Sekcji Prawa Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Członek izbowej Komisji do spraw Udostępniania Informacji Publicznej (w latach 2016- 2021). Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie (w latach 2016 – 2019).

Przedstawiciel Naczelnej Rady Adwokackiej w Komisji egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego. Dla aplikantów adwokackich prowadzi wykłady z zakresu prawa administracyjnego.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych mieszkańców.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Skoro będzie o Konstytucji to ten drugi Bieńkowski będzie siedział w pierwszym rzędzie?