SPOTKANIE WOLONTARIUSZY ŚWIATŁA 2017

Tegoroczny Festiwal Fabryka Światła przewidywany jest w dniach 2-3 września 2017. Do właściwego jego przygotowania i przebiegu potrzebna jest, jak co roku, rzesza wolontariuszy. W bieżącym roku zgłosiło się ponad czterdziestu ochotników do pomocy przed i w trakcie Festiwalu. Nie wszyscy mogli uczestniczyć w pierwszym, roboczym spotkaniu, które odbyło się 12 maja, o godzinie 1300, z różnych powodów; studia dzienne, praca zawodowa, przyczyny osobiste. Najliczniejsza grupa, uczniów trzecich klas Publicznego Gimnazjum, przybyła pod opieką pani Lidii Żbikowskiej – Jeronim.

             Przybyłych wolontariuszy powitała koordynator wolontariatu w MOPS, pani Anna Juklaniuk, która wręczyła regulaminy pracy, kwestionariusze dla wolontariusza, zebrała dane kontaktowe oraz krótko nakreśliła ogólne zadania wolontariuszy w trakcie Festiwalu.

             Spotkanie prowadziła pani Milena Stryjewska – przedstawiciel Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Dotyczyło roli i udziału wolontariuszy w tegorocznym wydarzeniu.

             W poprzednich latach wolontariusze otrzymywali do wykonania zadania, przydzielone im zgodnie z przygotowanym wcześniej przez MIK  harmonogramem. Tegoroczne oczekiwania organizatorów wobec wolontariuszy są inne. Wolontariusze mają aktywnie uczestniczyć w układaniu dla siebie działań, szczególnie w zakresie promocji, prowadzenia strony internetowej Festiwalu itp.. Oczywiście nadal niezbędna będzie ich pomoc przy bezpośredniej obsłudze imprez festiwalowych, jednak organizatorzy pragną, aby wolontariusze poprzez uczestnictwo w projektowaniu wydarzeń, bardziej utożsamiali się z tym cyklicznym przedsięwzięciem. Festiwal Fabryka Światła wpisał się już w harmonogram miejskich wydarzeń.

             Kolejne spotkanie wolontariuszy, tym razem z większą reprezentacją głównych organizatorów, tj. pracowników MIK zaplanowano na 25 maja na godzinę 1300.

MOPS Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments