Spotkanie wigilijne w szkolnym internacie ZSP w Przasnyszu

Wychowankowie internatu Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu wraz ze swoimi gośćmi zasiedli do wigilijnego stołu. Podzieli się opłatkiem i śpiewali kolędy.

 

W internacie Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu zorganizowano spotkanie wigilijne pod hasłem ,,Hej kolęda, kolęda…” .

– Wigilia Bożego Narodzenia, to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór roku, to czas zadumy i refleksji. Odzwierciedlenie niezwykłego świątecznego klimatu często znajdujemy w okresie przedświątecznym podczas spotkań wigilijnych w ramach różnych społeczności, których jesteśmy częścią. Wspomniany klimat z pewnością można było odnaleźć również podczas internackiej Wieczerzy Wigilijnej. Spotkanie wigilijne jest tradycją naszego internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą zarówno mieszkańców internatu, jak i zaproszonych gości – stwierdza Anna Skolimowska z ZSP w Przasnyszu.

 

Do wigilijnego stołu, wychowankowie internatu wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli w czwartek, 15 grudnia. Świąteczny nastrój podkreślił występ artystyczny i wspólne kolędowanie. Tradycyjnie wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia.

– Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia. „W tę noc, gdy gwiazda betlejemska rozświetla mrok przemieniając go w żar i blask Życzymy wszystkim by to ciepło, które przenika dziś nasze serca pozostało w nich na zawsze, i by moc tego ciepła kruszyła lody, burzyła mury, i spajała wszystkich i wszystko Wiarą, Nadzieją i Miłością…” Dziękując za wspólną uroczystość, życzymy wszystkim, aby pozostała ona jak najdłużej w każdym sercu i pamięci – dodaje Anna Skolimowska.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments