Spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy

W dniu 20 grudnia 2017r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przasnyszu odbyło się spotkanie wigilijne. Jak co roku obecni byli uczestnicy placówki ze swoimi rodzinami, pracownicy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Swoją obecnością zaszczycili nas: proboszcz parafii Św. Wojciecha – ksiądz Andrzej Maciejewski, Burmistrz Przasnysza – Waldemar Trochimiuk, Zastępca Burmistrza – Wiesława Helwak oraz Piotr Jeronim- Przewodniczący Rady Miasta.  

Goście przekazali najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe, życząc zdrowia, radości, spokoju i rodzinnego ciepła. Do życzeń Burmistrz Przasnysza dołączył świąteczny prezent. W imieniu rodziców głos zabrała pani Elżbieta Sobieska, która w pięknych słowach dziękowała za opiekę nad dziećmi podkreślając jak ważne i potrzebne są działania, które Dom prowadzi na rzecz osób niepełnosprawnych.

 Następnie uczestnicy Domu przedstawili artystyczny program świąteczny, przygotowany pod okiem terapeuty pana Mariusza Nawrockiego. Tego dnia w premierowym występie zagrał duet muzyczny: Mariusz Nawrocki na ukulele i uczestnik Domu – Piotr Daniszewski na flecie. Kolędy przepięknie zaśpiewali panowie Mariusz Czaplicki i Krzysztof Bieńkowski oraz solistka Iwona Smolińska. Wiersze recytowała Marlena Szepczyńska i Piotr Daniszewski, który jest autorem wiersza zaprezentowanego poniżej:

„Biały stół”

Biały obrus, niczym śnieg pokrył blat,

a z nim bieli się calutki świat.

Gwiazdka świeci i choinka też,

dziś nawet ludzkim głosem mówi zwierz.

To wigilii czas, najpiękniejszy czas,

który dziś jednoczy wszystkich nas.

Gdy opłatek w rękę biorę, życzę Ci wesołych Świąt,

i wybaczam każdy Twój błąd.

Miłosierdzie okaż samotnemu,

bo w nim Chrystus też chce zrodzić się.

A jeśli nie możesz podzielić się chlebem,

to mu oddaj czas i serce swe.

Wznieśmy serca ponad każde zło,

w jedną taką w roku noc.

Gdy będziemy postępować tak co rok,

na pewno Gwiazdka rozświetli życia mrok.

Piotr Daniszewski

Po wzruszającej części artystycznej, zebrani wysłuchali fragmentu ewangelii dotyczącego narodzin Jezusa odczytanego przez ks. proboszcza Andrzeja Maciejewskiego, który również złożył życzenia świąteczne. Życzenie pięknych, niezapomnianych Świąt przekazała także Joanna Cieślik – Dyrektor MOPS. W nadzwyczaj ciepłej, rodzinnej atmosferze uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem, po czym zasiedli do wigilijnego stołu. Wszystkim bardzo smakowały tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez uczestników Domu oraz ciasta upieczone przez rodziców.

Spotkanie wigilijne przebiegło w świątecznej, wzruszającej i bardzo serdecznej atmosferze. Wszystkim gościom składamy wyrazy wdzięczności za to, że zaszczycili nas swoją obecnością i zechcieli z nami świętować w bożonarodzeniowy czas.

MOPS Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments