Spotkanie wigilijne w chorzelskiej „Dwójce”

W piątek, 15 grudnia społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach spotkała się na szkolnej wigilii.

 

– Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje magiczny nastrój przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Nasza społeczność szkolna, jak co roku, również zapragnęła uczcić te najpiękniejsze Święta – relacjonuje szkoła.

Spotkanie rozpoczęło się od podzielenia się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd, następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć ciekawą część artystyczną w wykonaniu uczniów.

– Centralnym punktem spotkania był montaż słowno-muzyczny ,,Anioły mogą zejść na Ziemię”. Nasi wspaniali artyści przepięknie śpiewali,  tańczyli i recytowali. Mogliśmy podziwiać taniec Śnieżynek, taniec Aniołów czy świąteczny rap.  Odegrali też scenki jak prawdziwi aktorzy. Spektakl zakończył się wspólnym zaśpiewaniem kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem” – dodaje szkoła.

Głos zabrała dyrektor szkoły Hanna Wilga, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

– W tym świątecznym czasie życzymy wszystkim zdrowych, rodzinny świąt rozjaśnionych blaskiem Nocy Betlejemskiej – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments