Spotkanie wigilijne i podsumowanie roku w 2. ORel Przasnysz

W 2. Ośrodku Radioelektronicznym odbyło się spotkanie wigilijne. Harcerze z Hufca ZHP w Przasnyszu przekazali na ręce dowódcy jednostki Betlejemskie Światło Pokoju.

 

Na uroczystości obecni byli m.in.: przedstawiciele władz samorządowych z powiatu przasnyskiego, miasta i gminy Przasnysz, zaprzyjaźnione służby mundurowe z terenu Garnizonu Przasnysz, kapelan wraz z proboszczami wszystkich przasnyskich parafii, przedstawiciele placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń oraz wojskowi emeryci.

Tradycyjnie już harcerze ze związku ZHP Hufiec w Przasnyszu przekazali na ręce dowódcy Betlejemskie Światło Pokoju. Ponadto niezwykle miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników był występ kolędników, w których rolę wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przasnyszu.

 

Spotkanie Wigilijne to tradycyjnie okres podsumowań całego roku, dlatego też Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusław Postek zwrócił uwagę, że był to szczególny rok.

„Nasze zaangażowanie w służbę na wschodniej  granicy kraju, pomoc zaprzyjaźnionym służbom w zwalczaniu skutków epidemii koronawirusa, wzmocnienie potencjału rozpoznawczego w związku z zaistniałą sytuacją poza wschodnią granicą państwa, szkolenie żołnierzy w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, oraz historycznie po raz pierwszy w ramach Bazowego Kursu Podoficerskiego, szereg ćwiczeń i szkoleń, zdobycie pierwszego miejsca w ramach współzawodnictwa sportowego gr. 3 DG RSZ, udział w licznych uroczystościach o charakterze patriotycznym, to tylko kilka z wielu wzorowo zrealizowanych przez nas zadań”.

Dowódca wspomniał również o rozwoju kadrowym przasnyskiej jednostki.

– Dokonaliśmy wcielenia ponad 260 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej oraz zawodowej służby wojskowej. Proszę sobie wyobrazić te liczby, to tak jakby powstał tylko w naszym mieście zupełnie nowy zakład pracy, zatrudniający ponad 260 osób. W tym miejscu warto wspomnieć również o poczynionych inwestycjach. Otrzymaliśmy z Ministerstwa Obrony Narodowej fundusze na realizację kolejnych inwestycji infrastrukturalnych w naszej jednostce. Wykonaliśmy m.in. remont nawierzchni, budowę chodników i doświetlenia kluczowych miejsc. Realizujemy jak ja to określam lifting budynków, które są wizytówką naszej jednostki ponieważ znajdują się wzdłuż ulicy Makowskiej. Udało się z powodzeniem zrealizować wiele innych, mniejszych inwestycji. Pozyskaliśmy nowoczesny sprzęt wojskowy, taki jak: nowoczesny system rozpoznania, Wóz kablowy WWK, Ford Ranger, pojazdy Jelcz i Iveco służące do zabezpieczenia bieżącej działalności Ośrodka. Dokonaliśmy również wymiany broni i otrzymaliśmy nowe elementy wyposażenia indywidualnego – wymieniał.

 

– Ponadto płk Postek złożył wszystkim żołnierzom, pracownikom resortu i zaproszonym gościom życzenia, podkreślając, że Boże Narodzenie to święta rodzinne, a dzisiejsza wigilia to okazja do świętowania w gronie rodziny wojskowej. Żołnierze złożyli sobie świąteczne życzenia oraz tradycyjnie podzielili się opłatkiem przy akompaniamencie świątecznych kolęd w wykonaniu zespołu Przasnyscy Orelowcy – informuje kpt. A. Michalski.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments