Spotkanie poetyckie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przasnyszu

Do ciekawego spotkania doszło w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przasnyszu w czwartek, 15 marca 2018r. Podopiecznych odwiedzili poeci z Grupy Historyczno-Literackiej „Styl” z Przasnysza.

Wśród gości znaleźli się Krystyna Mielczarek, Zofia Rzeszot, Danuta Kocięcka, Jan  Chmielewski, Tadeusz Łada oraz podróżnik Andrzej Ciuba. Całe spotkanie prowadziła poetka Krystyna Mielczarek. Każdy z poetów zaprezentował swoje wybrane wiersze. Ponadto były prezentowane wiersze innych poetów z Grupy Historyczno-Literackiej „Styl”. Jan Chmielewski przekazał również krótkie informacje na temat dawnych tradycji wielkanocnych, które były kultywowane we wcześniejszym okresie, a zostały w dzisiejszych czasach już zapomniane.

Uczestnicy śmiali się do łez słuchając utworu pisanego gwarą. Andrzej Ciuba zaprezentował program muzyczny.  Na gitarze zagrał melodie do piosenek  „Żółte kalendarze”, „ 10 w skali Beauforta”  „Wiosna” i Pieśń Wielkanocną. Następnie swoją twórczość przedstawił uczestnik ŚDS Pan Piotr Daniszewski. Był to wiersz i utwór muzyczny o Św. Stanisławie Kostce.

Na zakończenie prezentacji, Katarzyna Banul  wraz z uczestnikami wręczyła gościom kartę świąteczną z życzeniami wielkanocnymi, wykonaną przez domowników. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, który był okazją do indywidualnych rozmów z poetami.

Źródło MOPS Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments