Spotkanie konsultacyjne z beneficjentami Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w powiecie przasnyskim

Beneficjenci oraz samorządowcy spotkali się z przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego i dyrektorem Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Ostrołęce. Tematem spotkania były konsultacje związane z Rządowym Programem Odbudowy Zabytków.

 

W miniony poniedziałek, 21 sierpnia w Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu odbyło się drugie spotkanie konsultacyjne z samorządowcami oraz beneficjentami pierwszej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Na terenie powiatu przasnyskiego będzie realizowanych aż 13 inwestycji na łączną kwotę blisko 7 milionów złotych.

– Są to głównie obiekty sakralne, ze względu na ich dużą ilość oraz wyjątkowe znaczenie dla kultury i tożsamości Polaków – informuje Powiat Przasnyski.

 

W trakcie spotkania Wiktor Wawreszuk, przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego, Dyrektor ds. Relacji Społecznych przypomniał o podstawowych założeniach programu oraz przekazał informacje dotyczące dalszego przebiegu pierwszej edycji. Udział w nim wzięła także Małgorzata Balcerzak, dyrektor Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Ostrołęce.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mietek
Mietek
28 dni temu

Są to głównie obiekty sakralne” – świetnie. zamiast budowy czy remontów szkół, szpitali, żłłóbków, przedszkoli, straznic OSP mamy upiększać niezliczone ilości obiektów sakralnych… dodam że w pandemi panowie proboszcze pozamykali drzwi kościołów (max 10os u mnie)….tak więc.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
28 dni temu
Reply to  Mietek

A taki Leszek Sławoj Głódź – prywatny majątek to minimum 15 mln złotych. Bo na tyle są oszacowane jego prywatne nieruchomości. Ile ma pokitrane po skrytkach i schowkach nie wie nikt.

Anka
Anka
28 dni temu

Pewnie schował u Nowaka w nogach 9d stolu

Anka
Anka
28 dni temu
Reply to  Mietek

Zapomniałeś dodać ,że os w pandemii to był wymóg,a nie i incjstywa proboszczów wręcz przeciwnie,za wpuszczenie większej ilości wiernych byli karani mandatami,przypomnijcie sobie pasterkę z parafii zbawiciela i interwencję policji po donosie na ksiedza

myto
myto
28 dni temu
Reply to  Anka

Ksiądz nie zapłacił mandatu.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
28 dni temu

Fakt.Dużo za duża ilość tych obiektów.Innych potrzebnych stanowczo za mało. Wszystkie datki na rozpasanych pasibrzuchów ale na remonty to niech państwo da.Coś jest nie tak z tym wydatkowaniem naszej kasy.