Spotkanie integracyjne z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

22 maja 2013 roku odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, na które zaproszone zostały zaprzyjaźnione Środowiskowe Domy Samopomocy z Myszyńca, Ostrowi Mazowieckiej oraz Strzegowa.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.00 występem uczestników na scenie MDK-u w Przasnyszu. Domownicy wraz z przyjaciółmi z koła teatralnego zaprezentowali już po raz drugi spektakl inspirowany tekstami Czesława Miłosza w reżyserii Pani Edyty Przybysławskiej- Herman pt. ”JaKto”. W uroczystości uczestniczyli także Burmistrz Przasnysza – Waldemar Trochimiuk, Zastępca Burmistrza – Wiesława Helwak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Joanna Cieślik oraz dyrektorzy i nauczyciele przasnyskich szkół wraz z uczniami. Wszyscy byli pełni uznania wobec gry aktorskiej uczestników. Wiesława Helwak podkreśliła użyteczność tego typu przedsięwzięć, stwierdziła, że osoby niepełnosprawne poprzez przygotowany spektakl dostarczyły jej jakże ważnych i potrzebnych „przemyśleń nad własną egzystencją”. Słowa te miały tym bardziej duże znaczenie, bo zostały wypowiedziane właśnie w dzień poświęcony osobom niepełnosprawnym.

          Po części oficjalnej Środowiskowe Domy Samopomocy udały się do Ratusza w celu zwiedzenia wystawy zatytułowanej „Megality- kamienie giganty”. Następnie odbył się grill połączony z zabawą taneczną. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali produkty spożywcze na ten cel, to jest Piekarni Barbary Chełchowskiej, Piekarni Ireneusza Obidzińskiego, Hurtowni Mięsa, Wędlin i Drobiu Modesta Zembrzuskiego oraz Spółdzielni Mleczarskiej „Mazowsze” w Chorzelach. Jest to kolejny dowód na to, że osobom niepełnosprawnym należy pomagać. One dają nam w zamian o wiele więcej, pozwalają na zrozumienie „inności” oraz z serca dzielą się emocjami i swoją piękną twórczością.


MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments