Spotkanie integracyjne na wesoło w Bogatem

W połowie listopada w punkcie przedszkolnym w Bogatem odbyło się spotkanie integracyjne dzieci i rodziców. To dobry sposób na to, by zbliżać do siebie dwa nieraz bardzo różniące się światy – dorosły świat powagi i dziecięcy, niezwykle skory do zabawy.

Wszystkich przybyłych na to spotkanie powitały 3- i 4-letnie dzieciaki, które zaprezentowały krótki repertuar muzyczny. Następnie rozpoczął się cykl zabaw muzyczno-ruchowych integrujących dorosłych i przedszkolaki.

Kulminacyjnym punktem było jednak przygotowanie strojów (kapeluszy, boa oraz fraków) z różnego rodzaju materiałów przyniesionych przez rodziców. Po skompletowaniu potrzebnych atrybutów rodzice wykonali wspólny taniec. Ten niezwykły układ choreograficzny rozbawił uczestników spotkania do łez. Publiczność złożona głównie z dzieci była zachwycona występem dorosłych.

Zajęcia zwieńczyło wspólne biesiadowanie przy smakołykach przygotowanych przez rodziców.

– Myślę, że takie spotkania bardzo zbliżają, integrują społeczność w tym wypadku przedszkolną. Dają wszystkim możliwość przełamania niechęci, a czasami wstydu. Każde kolejne jest już mniej stresujące. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i  wspaniałą atmosferę na zajęciach – mówiła po wszystkim Marta Ruszczyńska, opiekunka najmłodszych dzieci ze szkoły w Bogatem.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments