Spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

We wtorkowe popołudnie, 26.07.2022 Miejska Biblioteka Publiczna gościła Witolda Szabłowskiego – dziennikarza, reportażystę i niestrudzonego badacza-podróżnika.

 

Rozmowa toczyła się wokół jego książek, w których opisuje losy całych społeczności zależnych od rządów i polityki dyktatorów. W ostatniej publikacji „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem” Szabłowski pokazuje związki między propagandą a kulinariami m.in. opowiada o kucharzu Stalina oraz wielkim głodzie na Ukrainie.

– Nasz gość opowiadał również o swoich wcześniejszych publikacjach książkowych, począwszy od pozycji „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji” (będącej owocem wieloletniego, wnikliwego zainteresowania barwnym krajem, ludźmi i zwyczajami nad Bosforem), poprzez kolejne zbiory reportaży pt. „Tańczące niedźwiedzie”, „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia”; a zwłaszcza niezwykle entuzjastycznie przyjęte dzieło „Jak nakarmić dyktatora”. Nie mogło również zabraknąć dociekliwych pytań od czytelników, które zainicjowały ciekawą i ożywioną wymianę poglądów na współczesne tematy – także nawiązujące do bieżącej, trudnej sytuacji we wschodniej Europie – podsumowuje spotkanie Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments