Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

20 maja 2015 r. Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedził Paweł Beręsewicz – autor znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży („Ciumkowe historie, w tym jedna smutna”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Pieniądze albo kasa”, „Tajemnica człowieka z blizną”), tłumacz, anglista, laureat wielu nagród literackich.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunem. Pisarz, znany z dobrego kontaktu z dziećmi, w niebanalny sposób opowiadał o swojej twórczości. Dużo emocji i świetnej zabawy wzbudziły rozmowy literackie „przy herbatce” na które zapraszał ochotników, przy czym dzieciaki mogły same wybrać książkę o której chcą rozmawiać. Autor nigdy nie zdradzał zakończenia, zachęcając w ten sposób do jej przeczytania. Gdy przyszła kolej na pytania, okazało się, że dzieci interesuje wszystko – skąd czerpie pomysły, jaka jest jego ulubiona książką, co go skłoniło do pisania. Były oczywiście prośby o autografy i dedykacje.

Spotkanie okazało się bardzo udane, zwłaszcza, że było wiele elementów humorystycznych. Paweł Beręsewicz na pewno zyskał nowych czytelników swoich książek, a dzieci możliwość kontaktu ze znanym pisarzem.

MBP Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments