Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza 28 czerwca na spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem – polskim literaturoznawcą, antropologiem kulturowym, autorem powieści kryminalnych.

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Rozpocznie się o godzinie 17.00. Więcej informacji oraz zapisy pod nr tel. 502 087 037.

Mariusz Czubaj jest profesorem antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, kultury fanowskiej, literatury popularnej i seriali. Współpracuje też z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenią Publiczną, prowadząc badania dotyczące antropologii sportu.

 

„W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Za powieść 21:37, pierwszą z cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 Martwe popołudnie rozpoczyna kolejny cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. Powieść zdobyła specjalne wyróżnienie „za wyjątkową formę narracyjną i publicystycznie odważny obraz Polski” na festiwalu Kryminalna Piła (2015). W 2017 otrzymał po raz drugi Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść R.I.P. – najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną 2016. Kryminały Czubaja tłumaczono na języki: angielski, niemiecki, turecki, ukraiński oraz włoski. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego”(za: Wikipedia).

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments