Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

Mariusz Czubaj, polski literaturoznawca, antropolog kulturowy oraz autor powieści kryminalnych spotkał się z mieszkańcami powiatu w przasnyskiej bibliotece.

 

Mariusz Czubaj jest profesorem antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, kultury fanowskiej, literatury popularnej i seriali. Współpracuje też z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenią Publiczną, prowadząc badania dotyczące antropologii sportu.

Uczestnicy wtorkowego spotkania wysłuchali opowieści Mariusza Czubaja o kreowaniu bohaterów książkowych oraz tworzeniu fabuły, a także drobiazgach, które można odnaleźć w jego powieściach.

– Jako badacz kultury czerpie prawdziwe informacje z zakresu medycyny sądowej, konsultuje się ze specjalistami by tworząc karty swoich powieści oddawać realia rzeczywistych sytuacji, wprowadzając jednocześnie nowatorskie elementy w fikcji literackiej. Dzięki ogromnemu poczuciu humoru naszego gościa, czytelnicy świetnie się bawili, co można było zaobserwować na uśmiechniętych twarzach przybyłych czytelników – relacjonuje biblioteka.

 

W trakcie spotkania można nabyć jego książki, a także otrzymać autograf.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments