Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w Chorzelach

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach zaprasza mieszkańców na autorskie spotkanie z Krzysztofem Petkiem – „Nie bój się chcieć”.

 

Krzysztof Petek odwiedzi Chorzele 19 stycznia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 na sali widowiskowej Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach. Wydarzenie organizowane jest w ramach zadania „Dostępność oferty i zasobów Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami”, które zostało sfinansowane ze środków PFRON. W jego trakcie autor opowie o ciekawych miejsca z całego świata, w których zbierał materiały do swoich książek, a także o szkoleniach survivalowych, które organizował dla osób niewidomych.

– Głównym celem autorskiego spotkania warsztatowego z Krzysztofem Petkiem jest pogłębienie integracji społecznej osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami ze środowiskiem lokalnym, poprzez umożliwienie pełnego korzystania z oferty i z usług Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach. Mamy nadzieję, że projekt spotka się z zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że i tym razem nie zabraknie wielu emocji i wrażeń – informuje biblioteka.

 

Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno – przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum pisze serię CZARNY KUFER, pozostałe książki wydaje Agencja WORD-PRESS. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. W roku 2007 został wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments