Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Przasnyszu

Spotkanie z dziennikarzem i twórcą kryminałów odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu we wtorek, 13 lipca o godz. 17.00.

 

Alek Rogoziński jest z  zawodu dziennikarzem, zaś z pasji kryminalistą… czyli twórca kryminałów. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse (magazyn „Party”).

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych empik.com. Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata póżniej za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Rolę Róży Krull zagrała w spektaklu Aleksandra Kowalczyk. Bilety na kilkanaście pierwszych spektakli wyprzedały się w ciągu kilku godzin. Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że kolejne spektakle musiały zostać odwołane. Powrót sztuki na afisz planowany jest po wygaśnięciu epidemii.

Więcej informacji na temat spotkania można uzyskać pod nr tel. 502 087 037. Odbiór bezpłatnych zaproszeń w bibliotece głównej.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments