Spotkania z pracownikiem KRUS, funkcjonariuszem policji, straży pożarnej oraz ratownikiem medycznym w podstawówce w Nowej Krępie

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie zorganizowano szkolny tydzień bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpiecznie w szkole, w drodze i w domu”.

 

– Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z profilaktyką bezpieczeństwa w wielu obszarach, poszerzyć wiedzę i zwiększyć umiejętności pomocy w sytuacjach kryzysowych – wyjaśnia szkoła.

W tym czasie uczniów odwiedził pracownik KRUS, który poruszył tematykę unikania niebezpiecznych substancji oraz funkcjonariusz KP PSP w Przasnyszu wraz z ratownikiem medycznym. Podczas tego spotkania przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli przećwiczyć teorię z fantomami.

Nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i cyberprzemocy.

 

– Uczniowie klas 1 – 3 obejrzeli pokaz multimedialny „Bezpieczna szkoła” zaprezentowany przez pedagoga specjalnego Beatę Lewandowską oraz wykonali wspólnie plakaty dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w drodze i w domu – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments