Spotkania z młodzieżą, batik oraz indywidualne zajęcia z rękodzieła – MOPS w Przasnyszu realizuje projekt z seniorami

Seniorzy z Przasnysza wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą, warsztatach batiku oraz indywidualnych zajęciach z rękodzieła w ramach projektu „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu realizuje projekt „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”.

Jego uczestnicy wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Tandem międzypokoleniowy”, który był poświęcony ustaleniu wspólnych działań, jakie zostaną zrealizowane przez seniorów we współpracy z młodzieżą z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu. Moderatorką spotkania była Edyta Kaputyan, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.

– Poza ustaleniem szczegółów projektu, dyskusje dotyczyły również tego, w jaki sposób można włączyć mieszkańców w planowane działania. Kolejną poruszaną kwestią było nawiązanie współpracy z potencjalnymi partnerami – informuje MOPS w Przasnyszu.

 

W czerwcu odbyły się także pierwsze zajęcia z techniki batiku, które z uczestnikami projektu poprowadził Tomasz Jakubowski, instruktor Miejskiego Domu Kultury. W trakcie zajęć wprowadził seniorów w tematykę, omówił historię batiku w kraju i na świecie oraz opowiedział o działalności przasnyskiej grupy.

Realizując projekt przasnyski MOPS nie zapomniał o seniorach, którzy mają problem z poruszaniem się i wychodzeniem z własnych mieszkań. Zorganizowano indywidualne warsztaty rękodzieła.

– Pierwsza domowa wizyta u pań miała na celu przeprowadzenie wywiadu dotyczącego sprawności manualnych, potrzeb jakie obie panie mają w tym zakresie , umiejętności w obszarze obsługi komputera, a także zaspokojenie potrzeb kontaktu społecznego. Dalszym etapem jest nakręcanie filmików na podstawie których, obie panie będą mogły wykonać robótkę – dodaje MOPS.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments