Spotkania z emerytowanymi nauczycielami i książka na 50 – lecie przasnyskiej Trójki

W 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Przasnyszu będzie świętować jubileusz 50–lecia swojego powstania.  Główna uroczystość  planowana jest na październik, ale już trwają liczne przygotowania. Realizowane są też ciekawe projekty.

 

Obecnie szkoła realizuje projekt pod nazwą „Trójka łączy pokolenia”. Ma powstać  książka przedstawiająca dzieje szkoły od momentu jej powstania. Organizatorzy proszą byłych uczniów o pomoc.

– Zwracamy się z prośbą do osób, które rozpoczęły naukę w latach 70. ( od momentu powstania szkoły) oraz ich dzieci i wnuków kontynuujących naukę o zgłaszanie się do szkoły z wszelkiego rodzaju pamiątkami i zapisanymi wspomnieniami w celu pokazania wspólnej historii sztafety pokoleń – apeluje przasnyska „Trójka”.

 

Udostępnione skany zdjęć wraz z opisem wydarzeń będą opublikowane w wydanej książce.

To jednak nie wszystko. Od połowy marca placówkę będą odwiedzać emerytowani nauczyciele, którzy są skarbnicą ogromnej wiedzy, ale też ciekawych historii.

– Od połowy marca rozpoczynamy cykl spotkań z emerytowanymi nauczycielami przasnyskiej „Trójki”, którzy pracowali tu od momentu jej powstania. Ich celem jest przekazanie uczniom wspomnień, ciekawych historii, anegdot, jakie wydarzyły się na przestrzeni lat – czytamy.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
9 miesięcy temu

Znakomity pomysł.Wielu tak wspaniałych nauczycieli z Trójki juz nie żyje, ale Ci co pozostali mają dużo pięknych wspomnień.Tworzyli ja piękni ludzie z pasją, z charakterem …do tej pory Ci ,co ukończyli te szkołę wspominają i szanują…