Spotkania z Andrzejem Bieńkowskim w ramach X Tygodnia Konstytucyjnego w Przasnyszu

Wydarzenie jakim jest Tydzień Konstytucji organizowane jest przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.  W tym roku odbywało się już po raz 10. Mieszkańców Przasnysza odwiedził pochodzący z Przasnysza adwokat i radca prawny Andrzej Bieńkowski.

 

W ramach wydarzenia prawnicy – sędziowie, radcowie prawni, adwokaci, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa – przeprowadzają w całej Polsce lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Przasnysz odwiedził pochodzący z naszego miasta adwokat i radca prawny Andrzej Bieńkowski. Lekcje przeprowadził w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej i w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej, na kameralnym spotkaniu z udziałem mieszkańców.

 

Podczas swojego wykładu podzielił się swoimi refleksjami na temat istoty konstytucjonalizmu i tego, co wynika dla każdego obywatela w związku z faktem, że Polska posiada konstytucję. Mówił również o znaczeniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.  Podejmował również zaproponowane przez uczestników wydarzeń tematy.

Andrzej Bieńkowski specjalizuje się w prowadzeniu spraw przed sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym, oraz reprezentowaniu klientów w sporach sądowych z udziałem instytucji publicznych i samorządu terytorialnego.

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Delegat adwokatów warszawskich na XIII Krajowy Zjazd Adwokatury. Członek Wyższej Komisji Rewizyjnej Adwokatury (od marca 2021 r.).

 

Członek Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Warszawie (2021 rok). Założyciel Sekcji Prawa Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Członek izbowej Komisji do spraw Udostępniania Informacji Publicznej (w latach 2016- 2021). Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie (w latach 2016 – 2019).

Przedstawiciel Naczelnej Rady Adwokackiej w Komisji egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego. Dla aplikantów adwokackich prowadzi wykłady z zakresu prawa administracyjnego.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments