Spotkania poświęcone postaci Stanisława Chełchowskiego – inicjatywa związku emerytów i rencistów z dofinansowaniem

4 maja 2022 roku do siedziby Starostwa w Przasnyszu zawitali przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Oddziału Rejonowego w Przasnyszu. Z rąk starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i wicestarosty Waldemara Trochimiuka otrzymali symboliczny czek na realizację projektu pt. „Tropem historii i kultury ludowej”.

 

Wniosek związku uzyskał aprobatę komisji Konkursowej i Zarządu Powiatu w konkursie ofert na realizację zadań publicznych.

– Inicjatywa seniorów ma na celu edukację kulturową, upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat bogatej tradycji naszego regionu, która czerpie z wielu źródeł – ziemiańskiej, mieszczańskiej i ludowej (w tym kurpiowskiej). Takie inicjatywy są szczególnie cenne, bowiem przywracają starsze osoby do aktywności (często osłabionej przejściem na emeryturę) oraz przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

W tym roku w ramach podtrzymywania wiedzy o regionie, inicjatorzy wniosku „Tropem historii i kultury ludowej” zrealizują spotkania poświęcone postaci Stanisława Chełchowskiego – właściciela dworku w Chojnowie – XIX-wiecznego polskiego działacza społecznego, oświatowego, przyrodnika i etnografa.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Prusinowski
Jacek Prusinowski
1 rok temu

I ta pistacjowa koszula…

Samuel
Samuel
1 rok temu

Trochimiuk, dokonaj ekshumacji na cmentarzu ewangelickim, który aktualnie najeży do proszkowni mleka a który tym im pogoniłeś ze szczątkami przasnyszan!!