Spore zainteresowanie budową Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. Znamy wysokość ofert

Dziś odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. Chętnych do zrealizowania inwestycji nie zabrakło. Do udziału w przetargu zgłosiło się czterech wykonawców.

 

Otwarcie ofert nastąpiło w poniedziałek, 18 lipca. Na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy Starostwo Powiatowe zaplanowało kwotę 11 mln 400 tys. zł brutto.

Do przetargu zgłosiły się cztery podmioty. Najtańszą propozycję cenową zaoferowało przedsiębiorstwo Usługi remontowo-budowlane Jarosława Grzankowskiego, wyceniając prace na 10 mln 741 tys. zł., 11 mln 289 tys. zł zaoferowało konsorcjum Novdom z MPJ, 12,259 mln zł – firma RemBud z Przasnysza, zaś 16,878 mln zł konsorcjum Comfort-Therm, Usługi remontowo-budowlane z PJM Investment.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Opoka” ma powstać w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu. Ma być ośrodkiem wsparcia, prowadzonym w formie placówki dziennego pobytu dla przewlekle chorych psychicznie dorosłych oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkających na terenie powiatu przasnyskiego. ŚDS ma zapewnić dzienne wsparcie dla ok. 50 uczestników.

 

Budynek ma składać się z części administracyjnej, sali teatralno-muzycznej, części żywieniowej, pokoju medycznego, pomieszczeń towarzyszących i zaplecza technicznego. Planowane są również pracownie: kulinarna, terapii, przyrodniczo – ogrodnicza, plastyczno-artystyczna, umiejętności społecznych i życia codziennego, prac stolarskich, krawiecka, komputerowa oraz ćwiczeń ruchowych.

Z „Polskiego Ładu” powiat na budowę ŚDS otrzymał dofinansowanie w wysokości 9,680 mln zł.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Top
Top
1 rok temu

brawo za tą inicjatywę!

Erodisco
Erodisco
1 rok temu
Reply to  Top

Za wszystkie z pod ręki Powiatu!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Erodisco

Wszystkie, czyli które?

Tadzio
Tadzio
1 rok temu

Nowy dyrektor będzie miał blisko do pracy

Jozin z Bazin
Jozin z Bazin
1 rok temu

Przynajmniej robią coś na co załatwili sobie kasę. A nie z motyka na słońce jak Ukaszki: remontujemy MDK chociaż nie mamy pieniędzy na to, nawet na boiska dla dzieci nie mamy, ale na podwyżki dla siebie mamy. Cieszcie się hołoto z małych rzeczy, a my zgarniemy kasę poki nasza pierwsza i ostatnia kadencja trwa.