Spółka PKS obsługująca Przasnysz w likwidacji!

W marcu zeszłego roku w Przasnyszu zrobiło się głośno o zwolnieniach pracowników i likwidacji PKS Przasnysz. Spółka Mobilis Group PKS Przasnysz poinformowała wówczas, że w związku z procesem wewnętrznej restrukturyzacji planowana jest fuzja operacyjna spółek PKS Przasnysz i PKS Ciechanów, która skutkować będzie zmianami zatrudnienia.

– W żadnym wypadku nie może być zatem mowy o upadłości spółki. PKS Przasnysz prowadzić będzie działalność w nowej, zoptymalizowanej formie. Planowana jest ww. fuzja operacyjna spółek PKS Przasnysz oraz PKS Ciechanów, która ma na celu optymalizację procesu zarządzania spółkami, wykorzystanie efektu synergii, a tym samym poprawę jakości świadczonych przez nas usług w oparciu o efekt „sąsiedztwa” naszych spółek. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że sieć komunikacyjna obsługiwana obecnie przez PKS Przasnysz nie ulegnie większym zmianom. Priorytetem jest dla nas jak najszersze utrzymanie oferowanych usług. Jeszcze raz chcemy podkreślić, że w żadnym wypadku nie może być zatem mowy o upadłości spółki. Spółka ogłasza upadłość, kiedy nie jest w stanie pokryć swoich zobowiązań. W tym przypadku nie ma takiego zagrożenia. Stanowczo dementujemy wszelkie nieprawdziwe pogłoski na ten temat. Będziemy bronić dóbr osobistych naszej firmy w pełni odpowiedzialny i przemyślany sposób, łącznie z konsekwencjami prawnymi, wobec wszelkich tego typu doniesień, jednocześnie informując o planowanej restrukturyzacji dla dobra Pasażerów i Pracowników – informował Zarząd PKS Przasnysz.

Jednak wczoraj, 6 marca 2018r. Mobilis Group wydało oświadczenie o rozwiązaniu Spółki i otwarciu jej likwidacji. Prowadzenie działalności transportowej na trasach obsługiwanych przez PKS w Ciechanowie S.A. będzie odbywało się tylko do 30.06.2018 r. -Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. – czytamy w komunikacie. W lutym tego roku doszło do likwidacji ważnego oddziału PKS w Ostrołęce.

 

Jednocześnie Spółka chce pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu działalności transportowej z końcem czerwca 2018 r.

red.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments